Jdi na obsah Jdi na menu
 


OLYMPIJSKÉ HRY 2002 (1.část)

16. 2. 2011

2002

 

XIX. ZOH   Salt Lake City – USA (8. – 24.února)

 

Hráno ve dvou kvalifikačních skupinách. Jejich vítězové postoupili do hlavního

turnaje. Ten se hrál rovněž ve dvou skupinách, přičemž do čtvrtfinále postoupili

všichni.

 

 

Výsledky kvalifikačních skupin:

 

9.února

Německo – Slovensko  3:0  (0:0, 2:0, 1:0)

21. Rumrich, 28. Benda, 60. Kathan.

 

Lotyšsko – Rakousko  4:2  (2:1, 2:1, 0:0)

2. Fanduls, 8. Bondarevs, 25. Pantělejevs, 39. Vitolinš – 19. Setzinger, 22. Trattnig.

 

Bělorusko – Ukrajina  1:0  (0:0, 0:0, 1:0)

48. Mikulčik.

 

Švýcarsko – Francie  3:3  (1:1, 0:1, 2:1)

11. Aeschlimann, 44. Roetheli, 56. Streit – 3., 53. M.Rozenthal, 35. Bozon.

 

 

10.února

Německo – Rakousko  3:2  (2:0, 0:2, 1:0)

2. Kathan, 20. Soccio, 59. Loth – 24. Ressmann, 40. Unterluggauer.

 

Lotyšsko – Slovensko  6:6  (2:2, 2:4, 2:0)

26., 40. Macijevskis, 7. Fanduls, 12. Niživijs, 45. Belavskis, 48. Tribuncovs –

1. Stümpel, 9. Pardavý, 26. Hossa, 29. Višňovský, 34. Petrovický, 39. Demitra.

 

 

11.února

Ukrajina – Švýcarsko  5:2  (2:1, 2:1, 1:0)

3., 43. Oleckij, 15. Fedotěnko, 22. Varlamov, 32. Šachrajčuk – 17. Jeannin,

29. Rüthemann.

 

Bělorusko – Francie  3:1  (1:1, 1:0, 1:0)

9. Rasolko, 37. Cypljakov, 58. D.Pankov – 4. M.Rozenthal.

 

 

12.února

Rakousko – Slovensko  3:2  (1:1, 1:1, 1:0)

3. Wheeldon, 26. Kalt, 50. Unterluggauer – 9. Rast.Pavlikovský, 33. Lintner.

 

Německo – Lotyšsko  4:1  (2:1, 2:0, 0:0)

3. M.Reichel, 5. Soccio, 23. Ustorf, 34. Kathan – 7. Cipruss.

 

Švýcarsko – Bělorusko  2:1  (1:0, 1:1, 0:0)

17. Fischer, 30. Aeschlimann – 24. Bekbulatov.

 

Ukrajina – Francie  4:2  (2:0, 2:2, 0:0)

12. Čibirjev, 19. Christič, 24. Šachrajčuk, 25. Ponikarovskij – 23., 26. Bozon.

 

 

Skupina A:

 

1.

Německo

3

3

0

0

10:3

6

2.

Lotyšsko

3

1

1

1

11:12

3

3.

Rakousko

3

1

0

2

  7:9

2

4.

Slovensko

3

0

1

2

  8:12

1

 

Skupina B:

 

1.

Bělorusko

3

2

0

1

  5:3

4

2.

Ukrajina

3

2

0

1

  9:5

4

3.

Švýcarsko

3

1

1

1

  7:9

3

4.

Francie

3

0

1

2

  6:10

1

 

Německo a Bělorusko postoupili do hlavního turnaje.

 

 

O 13.místo:

 

14.února

Slovensko – Francie  7:1  (1:0, 2:0, 4:1)

9., 48., 59. Hossa, 29. Stümpel, 40. Handzuš, 51. Pardavý, 56. Rast.Pavlikovský –

60. M.Rozenthal.

 

O 11.místo:

 

14.února

Švýcarsko – Rakousko  4:1  (0:0, 2:0, 2:1)

37., 60. Plüss, 31. Aeschlimann, 51. Vauclair – 45. Searle.

 

O 9.místo:

 

14.února

Lotyšsko – Ukrajina  9:2  (6:0, 3:2, 0:0)

6., 31. Fanduls, 2. Tambijevs, 3. Vitolinš, 6. Niživijs, 19. Pantělejevs, 20. Maticins,

30. Bondarevs, 40. Semjonovs – 32. Christič, 36. Čibirjev.

 

 

Výsledky hlavního turnaje:

 

15.února

Švédsko – Kanada  5:2  (1:1, 4:0, 0:1)

6., 31. Sundin, 27. Sundström, 32. K.Jönsson, 36. Dahlén – 3. Blake, 56. Brewer.

 

 

Česko – Německo  8:2  (3:0, 3:1, 2:1)

3:52 Jágr (Ručinský, Lang), 13:35 P.Sýkora (Eliáš, Dopita), 16:18 Hejduk (Havlát,

T.Kaberle), 27:42 Havlát, 33:44 Lang (Ručinský, Jágr), 38:32 Jágr (Lang), 53:05 Eliáš 

(Dopita), 58:42 Reichel (Ručinský, Jágr) - 28:49 Soccio (Sturm), 47:46 Ustorf (Hecht).

Rozhodčí: Acheson - Norin (Kan.), Hämäläinen (Fin.), Vyloučení: 3:5. Využití: 4:0.

Střely na branku: 38:20. Diváků: 6 303.

 

Česko: Hašek – Hamrlík, Škoula, Šmehlík, T.Kaberle, Kubina, Špaček – Jágr, Lang,

Hrdina – Dvořák, R.Reichel, Ručinský – P.Sýkora, Dopita, Eliáš – Hejduk, Patera,

Havlát.

 

Německo: Künast (30.Seliger) – Schubert, Goldmann, Benda, Lüdemann, Kunce,

Ehrhoff, Seidenberg, Renz – Hecht, Ustorf, Rumrich – Kathan, Soccio, Sturm –

Kreutzer, Abstreiter, M.Reichel – MacKay, Hynes, Loth.

 

 

Rusko – Bělorusko  6:4  (3:1, 1:2, 2:1)

2. Samsonov, 18. Žamnov, 20. Kovalčuk, 26. Jašin, 43. Mironov, 45. Fjodorov –

9. Antoněnko, 27. Chmyl, 35. Kaljužnyj, 59. Salej.

 

USA – Finsko  6:0  (0:0, 3:0, 3:0)

37., 47., 52. LeClair, 30. Young, 38. Tkachuk, 55. Guerin.

 

 

16.února

Finsko – Bělorusko  8:1  (3:0, 3:0, 2:1)

2., 17. Jokinen, 15., 25. Selänne, 26. Kapanen, 30. Kallio, 50. Berg, 55. Eloranta –

44. V.Pankov.

 

USA – Rusko  2:2  (0:0, 1:1, 1:1)

27. Tkachuk, 56. Hull – 38. V.Bure, 43. Fjodorov.

 

 

17.února

Švédsko – Česko  2:1  (1:0, 1:1, 0:0)

4:45 Johnsson (Lidström, N.Sundström), 25:14 Sundin (Dahlén, Alfredsson) -

30:23 Dopita.

Rozhodčí: Walkom (Kan.) – Schachte (USA), Hämäläinen (Fin.). Vyloučení: 5:3, navíc

Havlát na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:38.

Diváků: 8 599.

 

Švédsko: Salo – Lidström, Olausson, Norström, Johnsson, Ragnarsson, K.Jönsson,

Öhlund – Alfredsson, Sundin, Dahlén – Sundström, Näslund, Nylander – J.Jönsson,

Renberg, Zetterberg – M.Johansson, Holmström, Arvedson – Axelsson.

 

Česko: Hašek – Hamrlík, Škoula, Šmehlík, T.Kaberle, Kubina, Špaček, M.Sýkora –

Jágr, Lang, Hrdina – Dvořák, Reichel, Ručinský – P.Sýkora, Dopita, Eliáš – Hejduk,

Patera, Havlát – Čajánek.

 

 

Kanada – Německo  3:2  (0:0, 3:0, 0:2)

29. Sakic, 35. Kariya, 39. Foote – 48. Loth, 54. Hecht.

 

 

18.února

Česko – Kanada  3:3  (1:1, 1:1, 1:1)

18:23 Havlát (Jágr), 23:08 Havlát (Kubina), 53:17 Dopita (Hamrlík) - 9:11 Lemieux 

(Niedermayer), 38:49 Lemieux (Yzerman), 56:36 Nieuwendyk (Fleury, Jovanovski).

Rozhodčí: McCreary (Kan.) - Schachte (USA), Kulakov (Rus.). Vyloučení: 3:2.

Využití: 0:0. Střely na branku: 23:36. Diváků: 8 599.

 

Česko: Hašek – Škoula, Hamrlík, Šmehlík, T.Kaberle, Kubina, Špaček – Jágr,

Lang, Havlát – Hejduk, Reichel, Ručinský – P.Sýkora, Dopita, Eliáš – Dvořák,

Čajánek, Hrdina.

 

Kanada: Brodeur – MacInnis, Pronger, Foote, Niedermayer, Blake, Brewer,

Jovanovski – Nolan, Lindros, Smyth – Kariya, Lemieux, Yzerman – Iginla, Sakic,

Gagne – Peca, Nieuwendyk, Shanahan – Fleury.

 

 

Švédsko – Německo  7:1  (3:0, 3:0, 1:1)

5., 35. Näslund, 7. Sundin, 10. Renberg, 24. M.Johansson, 28. Alfredsson,

48. Holmström – 59. Seidenberg.

 

USA – Bělorusko  8:1  (0:1, 3:0, 5:0)

23., 28. LeClair, 45., 53. Young, 53., 57. Guerin, 21. Hull, 51. Deadmarsh –

1. D.Pankov.

 

Finsko – Rusko  3:1  (0:1, 2:0, 1:0)

31. Selänne, 37. Eloranta, 41. Lehtinen – 8. P.Bure.

 

 

Skupina C:

 

1.

Švédsko

3

3

0

0

14:4

6

2.

Česko

3

1

1

1

12:7

3

3.

Kanada

3

1

1

1

  8:10

3

4.

Německo

3

0

0

3

  5:18

0

 

Skupina D:

 

1.

USA

3

2

1

0

16:3

5

2.

Finsko

3

2

0

1

11:8

4

3.

Rusko

3

1

1

1

  9:9

3

4.

Bělorusko

3

0

0

3

  6:22

0

 

OH 2002 (2.část)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář