Jdi na obsah Jdi na menu
 


MISTROVSTVÍ SVĚTA 1976 (2.část)

3. 10. 2010

 

20. dubna

Polsko – NDR  5:4  (1:1, 1:2, 3:1)

44., 54. Zietara, 38. Chowaniec, 50. Zabawa, 59. Jaskierski – 4. Patschinski,

27. R.Peters, 37. Thomas, 60. Braun.

 

Finsko – NSR  4:4  (2:1, 1:1, 1:2)

6. Rinne, 13. Koskinen, 23. Flinck, 52. Leppä – 34., 60. Philipp, 2. Vacatko,

52. Funk.

 

 

21. dubna

ČSSR – USA  5:1  (2:0, 3:1, 0:0)

6. Nový, 13. Hlinka (Holík), 23. J.Novák (Martinec), 31. P.Šťastný (Černík),

37. P.Šťastný (Pospíšil) – 35. Nanne (Jensen).

Rozhodčí: Erhard (NSR), Järvi (Finsko). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0.

Zásahy gólmanů: 34:46. Diváků: 10 000.

 

ČSSR: Holeček – Machač, Pospíšil, Bubla, Kajkl, Kaberle, Dvořák – P.Šťastný, Nový,

Černík – M.Šťastný, Hlinka, Jiří Holík – Martinec, J.Novák, B.Šťastný.

 

USA: Curran – Nanne, Langevin, Hymanson, Ross, Lundeen, Morrow – Warner,

Younghans, Jensen – Klatt, Gambucci, Schneider – Sarner, Eaves, Antonovich –

Eruzione.

 

 

Švédsko – SSSR  4:3  (1:0, 3:1, 0:2)

15. Bond, 31. Ahlberg, 34. Jax, 34. Labraaten – 25. Jakušev, 57. Lutčenko,

57. Šadrin.

 

 

22. dubna

Polsko – Finsko  5:5  (2:1, 1:2, 2:2)

6., 44., 60. Kokoszka, 19. Zietara, 22. Jaskierski – 27., 58. Koskinen,

6. Hagman, 40. Murto, 54. Makkonen.

 

NDR – NSR  1:1  (1:0, 0:1, 0:0)

18. Patschinski – 26. Funk.

 

 

23. dubna

ČSSR – Švédsko  5:3  (3:0, 0:2, 2:1)

7. Pouzar (Hlinka), 8. B.Šťastný (J.Novák, Martinec), 19. Martinec (J.Novák),

48. Pouzar (J.Novák), 57. Bubla – 22. Waltin (Ahlberg), 38. Eriksson (Lundholm),

59. Lundberg (Jax, Eriksson).

Rozhodčí: Lagasse (Kanada), Guynn (USA). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1.

Zásahy gólmanů: 24:31. Diváků: 10 000.

 

ČSSR: Holeček – Machač, Pospíšil, Bubla, Kajkl, Chalupa, Dvořák, Kaberle –

P.Šťastný, Nový, Černík – Pouzar, Hlinka, Jiří Holík – Martinec, J.Novák, B.Šťastný.

 

Švédsko: Högosta – Waltin, Johansson, Salming, Svensson, Esbjörs, Bond –

Söderström, Ahlberg, Labraaten – Karlsson, Brasar, Ericsson – Lundholm, Eriksson,

Jax – Lundberg.

 

 

SSSR – USA  7:1  (1:1, 3:0, 3:0)

13., 39. A.Golikov, 27. V.Golikov, 29. Jakušev, 50. Ljapkin, 52. Šadrin,

54. Vasiljev – 16. Jensen.

 

 

24. dubna

NSR – Polsko  2:1  (1:0, 0:1, 1:0)

16. Köberle, 60. Philipp – 36. Kokoszka.

 

Finsko – NDR  9:3  (3:2, 4:1, 2:0)

9., 15., 25. Koskinen, 14., 44. Saari, 31. Hagman, 34. Levo, 40. Kapanen,

49. Makkonen – 13. Slapke, 19. Thomas, 29. Bielas.

 

 

25. dubna

Švédsko – USA  7:3  (3:1, 3:2, 1:0)

18., 32. Lundberg, 10., 39. Eriksson, 19. Söderström, 37. Ahlberg, 50. Ericsson

– 6. Antonovich, 34. Younghans, 37. Warner.

 

 

ČSSR – SSSR  3:3  (1:3, 1:0, 1:0)

9. Hlinka (Holík), 37. Martinec, 47. J.Novák – 8. Michajlov (A.Golikov), 13. A.Golikov

(Charlamov), 18. Vasiljev.

Rozhodčí: Szczepek (Polsko), Karlsson (Švédsko). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1.

Zásahy gólmanů: 24:27. Diváků: 10 000.

 

ČSSR: Holeček – Machač (21. Chalupa), Pospíšil, Bubla, Kajkl, Kaberle, Dvořák

P.Šťastný, Nový, Černík – Pouzar (21. M.Šťastný), Hlinka, Jiří Holík –

Martinec, J.Novák, B.Šťastný.

 

SSSR: Treťjak – Vasiljev, Lutčenko, Ljapkin, Korotkov, Cygankov, Babinov –

Michajlov, Charlamov, A.Golikov – Šalimov, Šadrin, Jakušev – Balderis, Žluktov,

V.Golikov.

 

 

Tabulka finálové skupiny:

 

1.

ČSSR

10

9

1

0

67:14

19

2.

SSSR

10

6

1

3

50:23

13

3.

Švédsko

10

6

0

4

36:29

12

4.

USA

10

3

1

6

24:42

  7

 

Tabulka skupiny o záchranu:

 

5.

Finsko

10

2

4

4

35:41

8

6.

NSR

10

3

2

5

26:41

8

7.

Polsko

10

3

2

5

32:47

8

8.

NDR

10

2

1

7

19:52

5


 

O umístění Finska, NSR a Polska rozhodly vzájemné zápasy. Sestoupilo Polsko

společně s NDR. Pro další rok je nahradila Kanada, která se na MS vrátila po osmi

letech a Rumunsko jako vítěz MS skupiny B.

 

 

ČSSR:

Jiří Holeček, Vladimír Dzurilla – Oldřich Machač, František Pospíšil, Jiří Bubla, Milan

Kajkl, Milan Chalupa, Miroslav Dvořák, František Kaberle I. – Eduard Novák, Milan

Nový, Ivan  Hlinka, Jiří Holík, Vladimír Martinec, Jiří Novák, Bohuslav Šťastný,

Jaroslav Pouzar, Peter Šťastný, Marián Šťastný, František Černík. Trenéři: Karel

Gut, Ján Starší.

 

SSSR:

Vladislav Treťjak, Alexander Sidělnikov – Valerij Vasiljev, Vladimir Lutčenko,

Gennadij  Cygankov, Jurij Ljapkin, Sergej Babinov, Alexander Filippov – Boris

Michajlov, Viktor Žluktov, Valerij Charlamov, Alexander Jakušev, Vladimir Šadrin,

Viktor Šalimov, Helmut Balderis, Alexander Malcev, Sergej Kapustin, Vladimir

Golikov, Alexander Golikov, Sergej Korotkov. Trenéři: Boris Kulagin, Konstantin

Loktěv a Vladimir Jurzinov.

 

Švédsko:

William Löfqvist, Göran Högosta – Stig Östling, Lars-Erik Esbjörs, Mats Waltin, Stig

Salming, Björn Johansson, Jan-Olof Svensson, Roland Bond – Martin Karlsson,

Roland Eriksson, Mats Ahlberg, Lars-Erik Ericsson, Lars-Gunnar Lundberg, Lars

Öberg, Dan Labraaten, Per-Olov Brasar, Dan Söderström, Hans Jax, Bengt

Lundholm. Trenéři: Ronald  Pettersson a Kjell Larsson.

 

USA:

Pete LoPresti, Mike Curran – Brad Morrow, Gary Ross, Dave Langevin, Bob

Lundeen, Lou Nanne, Jeff Hymanson – Pat Phippen, Gary Gambucci, Mike

Antonovich, Steve Jensen, Craig Sarner, Tom Younghans, Buzz Schneider, Bill Klatt,

Mike Eaves, Jim Warner, Mike Eruzione. Trenéři: Glenn Gostick a John Mariucci.

 

Finsko:

Jorma Valtonen, Markus Mattsson – Tapio Flinck, Ari Kankaanperä, Tapio Levo,

Timo  Nummelin, Timo Saari, Seppo Suoraniemi, Jouni Peltonen - Matti Hagman,

Hannu Kapanen, Tapio Koskinen, Henry Leppä, Kari Makkonen, Matti Murto, Lasse

Oksanen, Esa Peltonen, Jouni Rinne, Timo Sutinen, Jorma Vehmanen. Trenéři:

Seppo Liitsola a Lasse Heikkilä.

 

NSR:

Erich Weishaupt, Anton Kehle – Rudolf Thanner, Josef Völk, Udo Kiessling, Werner

Klatt, Horst Kretschmer, Ignatz Berndaner – Alois Schloder, Erich Kühnhackl, Rainer

Philipp, Ernst Köpf, Lorenz Funk, Franz Reindl, Walter Köberle, Wolfgang Boos,

Hans Zach, Klaus Mangold, Hermann Hinterstocker, Vladimir Vacatko. Trenér: Xaver

Unsinn

 

Polsko:

Andrzej Tkacz, Henryk Wojtynek – Robert Goralczyk, Andrzej Szczepaniec, Kordian  

Jajszczok, Marek Marcinczak, Jerzy Potz, Stanislaw Szewczyk, Henryk Gruth, Józef 

Stefaniak, Zdislaw Wlodarczyk, Ryszard Nowinski, Stefan Chowaniec, Mieczyslaw

Jaskierski, Walenty Zietara, Henryk Pytel, Wieslaw Jobczyk, Andrzej Zabawa,

Leszek Kokoszka, Karol Žurek. Trenéři: Józef Kurek a Emil Nikodemowicz.

 

NDR:

Wolfgang Kraske, Roland Herzig – Diemar Peters, Dieter Frenzel, Frank Braun,

Reinhardt Fengler, Harald Felber, Dieter Simon, Heinz Röhland, Detlef Mark,

Joachim Stasche,  Reiner Patschinski, Jürgen Breitschuh, Rüdiger Noack, Ralf

Thomas, Jürgen Franke, Rolf Bielas, Peter Slapke, Roland Peters, Gerhard Müller.

Trenér: Joachim Ziesche.

 

 

Celkové pořadí:

1. ČSSR, 2. SSSR, 3. Švédsko, 4. USA, 5. Finsko, 6. NSR, 7. Polsko, 8. NDR.

 

 

Kanadské bodování:

 

  1.

Vladimír Martinec

20

(9+11)

  2.

Jiří Novák

16

  (9+7)

  3.

Milan Nový

15

  (9+6)

  4.

Roland Eriksson

15

  (8+7)

  5.

Ivan Hlinka

15

  (7+8)

  6.

Valerij Charlamov

14

(4+10)

  7.

Boris Michajlov

13

  (7+6)

  8.

Peter Šťastný

12

  (8+4)

  9.

Jiří Holík

12

  (7+5)

10.

Tapio Koskinen

11

  (7+4)

 

 

Bodování ČSSR:

 

 2

Jiří Holeček

8

480

13

1,63

93,5

 1

Vladimír Dzurilla

2

120

  1

0,50

97,6

 

 

10

Vladimír Martinec

10

9

11

20

  2

11

Jiří Novák

10

9

 7

16

  0

  6

Milan Nový

10

9

 6

15

  4

21

Ivan Hlinka

10

7

 8

15

  4

26

Peter Šťastný

  9

8

 4

12

  0

20

Jiří Holík

10

7

 5

12

  2

12

Bohuslav Šťastný

10

5

 4

  9

10

19

Jiří Bubla

10

4

 3

  7

  2

14

František Černík

  8

3

 3

  6

  2

18

Marián Šťastný

  8

2

 4

  6

  2

23

Jaroslav Pouzar

  7

2

 3

  5

  0

  5

Milan Chalupa

  7

1

 4

  5

  2

  7

František Pospíšil

10

0

 4

  4

  2

22

Eduard Novák

  2

1

 1

  2

  0

  4

Oldřich Machač

10

0

 2

  2

  4

15

František Kaberle

  8

0

 0

  0

  6

17

Milan Kajkl

10

0

 0

  0

  0

  9

Miroslav Dvořák

  7

0

 0

  0

  4

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Neoficiálne MS hráčov do 20 rokov - Helsinki a Tampere 1975-76

(ján , 7. 7. 2011 23:22)

ZSSR: Babariko (g), Šundrov (g) - Irek Gimajev, Ikonnikov, Novičenko, Pajusov, Fetisov, Pervuchin - Abramov, Bragin, Fedin, Drozdeckij, Jevstifejev, Žukov, Kabanov, Lantratov, Podgorcev, Stepanov, Frolikov, Šostak.
ČSSR: Švárny (g), Brokeš (g) - Hanuš, Brúsil, Venera, Větrovec, Repašský, Heinz, Hňup - Holý, Peter Šťastný, Jozef Lukáč, Netík, Stix, Vošta, Kšica, Kokrment, Norbert Král, Jelínek, Jána.
Kanada: Richard Sevigny (g), Benoit Perreault (g) - Brendan Lowe, Floyd Lahache, Robert Desormeaux, Ron Carter, Mark Green, Denis Halle - Daniel Chicoine, Bernard Harbec, Ken Johnstone, Normand Lefebvre, Alain Belanger, Fern Leblanc, Joe Carlevale, Peter Marsh, Regis Vallieres, Mario Claude, Jere Gillis.
Švédsko: Mats Abrahamsson (g), Ake Andersson (g) - Lindblom, Asplund, Björn Johansson, Torbjörn Andersson, Hansson, Lars-Göran Nilsson II. - Mohlin, John Pettersson, Robin Eriksson, Bengt-Ake Gustafsson, Thomas Gradin, Särkijärvi, Tommy Persson, Lückner, Kent Nilsson, Jan Eriksson.
Fínsko: Kamppuri (g), Koskinen (g) - Eloranta, Toivanen, Nikander, Hannu Niemi, Helander, Jortikka, Peitsoma - Saikkonen, Huhtala, Keijo Kivelä, Rinne, Forss, Laiho, Auvo Väänänen, Erkki Laine, Wallenius, Rastio, Taimio.