Jdi na obsah Jdi na menu
 


MISTROVSTVÍ SVĚTA 1949

12. 4. 2010

1949

 

16. MS   Stockholm – Švédsko (12. – 20.února)

 

Hráno ve třech základních skupinách, první dva z každé z nich postoupili do skupiny

finálové. Výsledky ze základních skupin se nezapočítávaly.

 

 

Výsledky:

 

12.února

Kanada – Dánsko  47:0  (13:0, 16:0, 18:0)

J.Russel 10, T.Russell 7, Stanley 6, Munroe 5, de Bastiani 3, Gagne 3, Tergesen 3,

Hillson 3, Dimock 2, Bauer 2, Kewley, Kovich, Hashey.

 

Švédsko – Finsko  12:1  (2:0, 3:0, 7:1)

E.Johansson 5, Larsson 2, Nurmela 2, Carlsson 2, R.Johansson – Kuusela.

 

Norsko – Belgie  2:0  (2:0, 0:0, 0:0)

Guldbrandsen, Hansen.

 

USA – Švýcarsko  12:5  (6:2, 4:1, 2:2)

Kilmartin 4, Mather 3, R.Johnson 3, Yurkewicz, M.Johnson – Bieler 2, U.Poltera,

Boller, F.Cattini.

 

 

13.února

Kanada – Rakousko  7:0  (0:0, 3:0, 4:0)

Munroe 2, de Bastiani 2, Dimock, Hillson, Hashey.

 

 

Švédsko – ČSR  4:2  (3:0, 1:2, 0:0)

Carlsson 2 ( 4., 5.), Enqvist ( 8.), Nurmela ( 39.) – Roziňák ( 26.), V.Zábrodský ( 34.).

 

Švédsko: A.Johansson – A.Andersson, R.Johansson, Thunman – Larsson,

G.Johansson, Nurmela – Öberg, Carlsson, E.Johansson – Enqvist, Jönsson,

Pettersson.

 

ČSR: Modrý – Trousílek, Němec, Vacovský, Macelis, Hainý – Roziňák, V.Zábrodský,

Konopásek – Kobranov, Bouzek, A.Bubník – Pícha.

 

 

Švýcarsko – Belgie  18:2  (5:0, 10:1, 3:1)

U.Poltera 5, Hinterkircher 4, Bieler 3, R.Delnon 2, F.Cattini, O.Delnon, Härter,

vlastní – Lombard 2.

 

 

USA – Norsko  12:1  (7:1, 3:0, 2:0)

Mather 4, Crouse 2, R.Johnson 2, Walker, Van, Riley, Yurkewicz – Guldbrandsen.

 

 

14.února

Rakousko – Dánsko  25:1  (8:0, 6:0, 11:1)

Wurmbrand 9, Böhm 5, Walter 4, Feistritzer 3, Schmid 2, Stanek, Springer – J.Hviid.

 

 

ČSR – Finsko  19:2  (8:1, 3:1, 8:0)

Konopásek 5 ( 1., 5., 18., 26., 27.), V.Zábrodský 4 ( 10., 15., 52., 56.), Pícha 3

( 7., 17., 52.), Kobranov 3 ( 13., 42., 58.), Bouzek 2 ( 41., 42.), Marek ( 23.),

Hainý ( 43.) – Kuusela ( 19.), Nasibullen ( 29.).

 

ČSR: Jirka – Trousílek, Hainý, Vacovský, Macelis – Kobranov, V.Zábrodský,

Konopásek – Mizera, Marek, Pícha – od 41. Bouzek, A.Bubník.

 

Finsko: Linkosuo – Rintakoski, Hellen, Pohjavirta, Kauppi – Salisma, Kuusela,

Karumaa – Nasibullen, Honkavaara, Havulinna.

 

 

Švýcarsko – Norsko  7:1  (4:1, 3:0, 0:0)

Bieler 3, F.Cattini, U.Poltera, R.Delnon, O.Delnon – Guldbrandsen.

 

USA – Belgie  12:0  (4:0, 5:0, 3:0)

Holt 3, R.Johnson 3, Yurkewicz 2, M.Johnson, Van, Crowley, Kelley.

 

 

Skupina A:

 

1.

Kanada

2

2

0

0

54:0

4

2.

Rakousko

2

1

0

1

25:8

2

3.

Dánsko

2

0

0

2

  1:72

0

 

Skupina B:

 

1.

USA

3

3

0

0

36:6

6

2.

Švýcarsko

3

2

0

1

30:15

4

3.

Norsko

3

1

0

2

  4:19

2

4.

Belgie

3

0

0

3

  2:32

0

 

Skupina C:

 

1.

Švédsko

2

2

0

0

16:3

4

2.

ČSR

2

1

0

1

21:6

2

3.

Finsko

2

0

0

2

  3:31

0

 

 

Finálová skupina:

 

15.února

ČSR – Kanada  3:2  (0:0, 2:1, 1:1)

V.Zábrodský 2 ( 30., 40.), Konopásek ( 57.) – Bauer ( 35.), J.Russell ( 44.).

 

ČSR: Modrý – Trousílek, Hainý, Macelis, Němec – Roziňák, V.Zábrodský,

Konopásek – Kobranov, Bouzek, A.Bubník - Mizera, Pícha.

 

Kanada: Picard – Hillson, Gagne, Kewley, Tergesen – Dimock, J.Russell,

Kovich – T.Russell, Stanley, Hashey – de Bastiani, Bauer.

 

 

Švédsko – Rakousko  18:0  (5:0, 5:0, 8:0)

G.Johansson 6, Larsson 3, Jönsson 2, Nurmela 2, A.Andersson, Carlsson,

Eriksson, Lassas.

 

Švýcarsko – USA  5:4  (4:1, 0:3, 1:0)

Trepp 2, Bieler 2, R.Delnon – Mather 2, Kilmartin, Riley.

 

 

16.února

ČSR – Rakousko  7:1  (4:0, 2:0, 1:1)

Konopásek 4 ( 1., 11., 35., 53.), Kobranov ( 4.), A.Bubník ( 10.), Roziňák ( 27.) –

Wagner ( 42.).

 

ČSR: Modrý – Trousílek, Hainý, Macelis, Němec – Roziňák, V.Zábrodský,

Konopásek – Kobranov, A.Bubník, Pícha – Charouzd.

 

Rakousko: Huber – Demmer, Stanek, Vojta, Potucek – Schneider, Feistritzer,

Wagner – Wurmbrand, Walter, Böhm – Penitz.

 

 

Švédsko – Kanada  2:2  (0:1, 1:0, 1:1)

Pettersson, A.Andersson – T.Russell, Kewley.

 

 

17.února

Kanada – USA  7:2  (2:0, 1:2, 4:0)

T.Russel, J.Russell, Tergesen, Munroe, Dimock, Bauer, Stanley – Mather,

R.Johnson.

 

Švédsko – Švýcarsko  3:1  (0:0, 2:1, 1:0)

Carlsson, Eriksson, Nurmela – Schubiger.

 

 

18.února

ČSR – Švýcarsko  8:1  (4:0, 1:1, 3:0)

V.Zábrodský 2 ( 20., 56.), Kobranov 2 ( 43., 45.), Trousílek ( 3.), A.Bubník ( 4.),

Konopásek ( 6.), Mizera ( 38.) – G.Poltera ( 37.).

 

ČSR: Modrý – Trousílek, Hainý, Macelis, Němec – Roziňák, V.Zábrodský,

Konopásek – Kobranov, Mizera, Pícha – A.Bubník, Marek.

 

Švýcarsko: Bänninger – Handschin, Boller, F.Cattini, H.Cattini – Trepp, U.Poltera,

G.Poltera – O.Delnon, H.Lohrer, Bieler – Hinterkircher, R.Delnon.

 

 

Kanada – Rakousko  8:2  (3:0, 3:1, 2:1)

de Bastiani 2, Munroe 2, Dimock 2, Stanley, Gagne – Schneider 2.

 

USA – Švédsko  6:3  (0:1, 4:0, 2:2)

Mather 3, Kilmartin, Yurkewicz, R.Johnson – Eriksson, A.Andersson, Nurmela.

 

 

19.února

Švýcarsko – Rakousko  10:1  (4:0, 3:1, 3:0)

O.Delnon 2, H.Lohrer 2, Trepp 2, U.Poltera 2, G.Poltera, Boller – Feistritzer.

 

 

USA – ČSR  2:0  (0:0, 1:0, 1:0)

Riley ( 23.), R.Johnson ( 45.).

 

USA: Bittner – Yurkewicz, Thayer, Van, Walker – Kilmartin, Mather, Riley –

M.Johnson, Kelley, R.Johnson – Crouse.

 

ČSR: Modrý – Trousílek, Hainý, Macelis, Němec – Roziňák, V.Zábrodský,

Konopásek – Kobranov, A.Bubník, Pícha - Mizera.

 

 

20.února

USA – Rakousko  9:1  (0:1, 3:0, 6:0)

Mather 6, Riley 2, Walker – Feistritzer.

 

Kanada – Švýcarsko  1:1  (0:1, 0:0, 1:0)

Kewley – Trepp.

 

 

ČSR – Švédsko  3:0  (0:0, 2:0, 1:0)

V.Zábrodský ( 24.), Roziňák ( 30.), Konopásek ( 53.).

 

ČSR: Modrý – Trousílek, Hainý, Macelis, Němec – Roziňák, V.Zábrodský,

Konopásek – Kobranov, Mizera, Pícha – A.Bubník.

 

Švédsko: A.Johansson – A.Andersson, R.Johansson, Thunman, Lassas – Larsson,

G.Johansson, Nurmela – Eriksson, Carlsson, E.Johansson – Öberg, Pettersson.

 

 

Tabulka finálové skupiny:

 

1.

ČSR

5

4

0

1

21:6

8

2.

Kanada

5

2

2

1

20:10

6

3.

USA

5

3

0

2

23:16

6

4.

Švédsko

5

2

1

2

26:12

5

5.

Švýcarsko

5

2

1

2

18:17

5

6.

Rakousko

5

0

0

5

  5:52

0

 

Mužstva na 7.-10.místě hrála tzv.skupinu útěchy. Dánsko soutěž nedohrálo.

 

 

ČSR:

Bohumil Modrý (6/0), Josef Jirka (1/0) – 1 Přemysl Hainý (7/1), 4 Josef Trousílek

(7/1), 7 Jiří Macelis (7/0), 2 Oldřich Němec (6/0), 3 František Vacovský (2/0) – 11

Václav Roziňák (6/3), 10 Vladimír Zábrodský (7/10), 5 Stanislav Konopásek (7/12),

13 Vladimír Kobranov (7/6), 12 Vladimír Bouzek (3/2), 6 Augustin Bubník (7/2), 15

Zdeněk Marek (2/1), 8 František Mizera (5/1), 9 Čeněk Pícha (7/3), 14 Miloslav

Charouzd (1/0). Trenér: Antonín Vodička.

 

Kanada (Sudbury Wolves):

Al Picard, Bob Mills – Herb Kewley, Joe Tergesen, Emil Gagne, Barney Hillson –

Jim Russell, Tom Russell, Bill Dimock, Don Munroe, Bud Hashey, Don Stanley,

John Kovich, Joe de Bastiani, Ray Bauer. Trenér: Max Silverman.

 

USA:

Dick Bittner – Al Van, Al Yurkewicz, Norm Walker, Bill Thayer, Gerry Kilmartin,

Bruce Mather, Jack Riley, Art Crouse, Russ Johnson, Milt Johnson, Charlie Holt,

John Kelley, Dan Crowley, Pat Finnegan. Trenér: Jack Riley.

 

Švédsko

Arne Johansson, Kurt Svanberg – Ake Andersson, Rune Johansson, Sven

Thunman, Ake Lassas, Ake Olsson – Bengt Larsson, Gösta Johansson, Holger

Nurmela, Rolf Eriksson-Hemlin, Stig Carlsson, Erik Johansson, Hans Öberg, Lars

Pettersson, Ake Engqvist, Stig Jönsson.

 

Švýcarsko:

Hans Bänninger, Reto Perl – Emil Handschin, Hanggi Boller, Ferdinand Cattini,

Hans Cattini – Hans-Martin Trepp, Ulrich Poltera, Gebhard Poltera, Othmar Delnon,

Heini Lohrer, Fredy Bieler, Heinz Hinterkircher, Reto Delnon, Hugo Delnon, Otto

Schubiger, Ernst Härter. Trenér: Richard Torriani.

 

Rakousko:

Alfred Huber, Jörg Reichl – Friedrich Demmer, Willibald Stanek, Rudolf Vojta, Franz

Potucek – Johann Schneider, Walter Feistritzer, Hans Wagner, Rudolf Wurmbrand,

Fritz Walter, Albert Böhm, Friedrich Penitz, Wilhelm Schmid, Gerhard Springer.

 

Finsko:

Unto Wiitala, Juhani Linkosuo – Teuvo Hellen, Matti Rintakoski, Ossi Kauppi, Tuomo

Pohjavirta, Eero Salisma, Keijo Kuusela, Matti Karumaa, Kalle Havulinna, Aarne

Honkavaara, Lotfi Nasibullen, Rauni Laine, Nils Nummelin, Esko Tie, Paul Väinjärvi.

Trenér: Henry Kvist.

 

Norsko:

Per Dahl, Arthur Kristiansen – Johnny Larntvedt, Björn Kristiansen, Kjell Hauger,

Gunnar Kroge, Roar Bakke (Pedersen), Ragnar Rygel, Björn Gulbrandsen, Odd

Hansen, Oivind Solheim, Per Voigt, Roy Sörensen, Per Moe, Leif Solheim.

Trenér: Trygve Holter.

 

Belgie:

Henri Heirman – Tony Delrez, Constant Delarge, Fernand Carrez, Roland Dumon,

Hubert Anciaux, Raymond Lombard, Leon van Eeckhout, Coco Berry, Jules Dupre,

Roger Beck, Percy Lippit, Georges Hartmeyer, Jimmy Graeffe.

Trenér: Gusty de Backer.

 

Dánsko:

Flemming Jensen, Leif Jonsen – Borge Hamann, Svend Malver, Dan Danry, Jörgen

Hviid, Erik Hviid, Knud Lebech, Erik Halberg, Frede Sörensen, Poul Nielsen, Ole

Nielsen, Leif Ammentorp, Sven Christensen.

 

 

Celkové pořadí:

1.ČSR, 2.Kanada, 3.USA, 4.Švédsko, 5.Švýcarsko, 6.Rakousko, 7.Finsko,

8.Norsko, 9.Belgie, 10.Dánsko.

 

 

Nejlepší střelci (ve finálové skupině):

 

1.

Bruce Mather

10

2.

Stanislav Konopásek

  7

3.

Gösta Johansson

  6

4.

Jack Riley

  5

 

Hans-Martin Trepp

  5

6.

Vladimír Zábrodský

  4

 

Gerry Kilmartin

  4

 

Holger Nurmela

  4

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář