Jdi na obsah Jdi na menu
 


MISTROVSTVÍ SVĚTA 1934

5. 2. 2010

1934

 

8. MS   Milán – Itálie (3. – 11.února)

 

Hráno ve třech skupinách, první dva (s vyjímkou skupiny C, kde pro rovnost bodů

i rozdíl skóre postoupily tři týmy) postoupili do dalších tří čtvrtfinálových skupin, kde

se přidaly Kanada a USA. Vítězové těchto skupin postoupili do semifinále, o čtvrtého

semifinalistu se hrála dodatečná baráž mezi týmy ze druhých míst ve čtvrtfinálových

skupinách.

 

 

Výsledky:

 

3.února

Maďarsko – Velká Británie  2:0  (0:0, 1:0, 1:0)

Miklós 2.

 

Švýcarsko – Belgie  20:1  (6:0, 8:0, 6:1)

R.Torriani 8, F.Cattini 2, H.Cattini, Müller, Pleisch, Kessler, Geromini, C.Torriani,

Martignoni ?, Hug, Schmidt, Badrutt – Peltzer.

 

Francie – Rumunsko  4:1  (2:0, 1:0, 1:1)

Hagnauer, Lacarriére, Quaglia, Boyard – Anastasiu.

 

Rakousko – Německo  2:1  (0:1, 1:0, 1:0)

Demmer, Nowak – Orbanowski.

 

 

4.února

Velká Británie – ČSR  2:1  (0:1, 1:0, 1:0)

Davey, Jackson – Tožička.

 

Velká Británie: Gardner – Mayes, Erhardt – Davey, Borland, Fair – Jackson,

Melland, de Marwicz.

 

ČSR: Peka – Pušbauer, Dorasil – Tožička, Maleček, Hromádka – Švihovec,

Cetkovský, Kučera.

 

 

Rumunsko – Belgie  3:2  (1:1, 2:0, 0:1)

Cantacuzino, Anastasiu, Polizu – Kreitz, Peltzer.

 

Švýcarsko – Francie  3:0  (2:0, 0:0, 1:0)

Müller 2, F.Cattini.

 

Německo – Itálie  3:2  (0:2, 2:0, 1:0)

Kuhn, Jaenecke, von Bethmann-Hollweg – Venosta, Scotti.

 

 

5.února

ČSR – Maďarsko  1:0  (0:0, 0:0, 1:0)

Hromádka.

 

ČSR: Peka – Pušbauer, Dorasil – Cetkovský, Maleček, Hromádka – Z.Jirotka,

Švihovec, Kučera.

 

Maďarsko: Hircsák – Halmay, Farkas – Blazejovsky, Miklós, Jeney – Háray,

Szamósi-Sztoics, Gergély.

 

 

Belgie – Francie  2:0  (1:0, 1:0, 0:0)

Peltzer, Kreitz.

 

Švýcarsko – Rumunsko  7:2  (3:1, 4:1, 0:0)

F.Cattini 2, Kessler, Badrutt, R.Torriani, Müller, Geromini – Cantacuzino, Vakar.

 

Itálie – Rakousko  1:0  (1:0, 0:0, 0:0)

Dionisi.

 

 

Skupina A:

 

1.

Maďarsko

2

1

0

1

2:1

2

2.

ČSR

2

1

0

1

2:2

2

3.

Velká Británie

2

1

0

1

2:3

2

 

Skupina B:

 

1.

Švýcarsko

3

3

0

0

30:3

6

2.

Francie

3

1

0

2

  4:6

2

3.

Rumunsko

3

1

0

2

  6:13

2

4.

Belgie

3

1

0

2

  5:23

2

 

Skupina C:

 

1.

Německo

2

1

0

1

4:4

2

 

Itálie

2

1

0

1

3:3

2

 

Rakousko

2

1

0

1

2:2

2

 

 

6.února

USA – ČSR  1:0  (0:0, 1:0, 0:0)

Nilon.

 

USA: Harnedy – Smith, Besson – Jeremiah, McDonnell, Bender – Stubbs, Maley,

Nilon.

 

ČSR: Peka – Pušbauer, Dorasil – Tožička, Maleček, Hromádka – Cetkovský,

Švihovec, Kučera – Z.Jirotka.

 

 

Itálie – Maďarsko  0:0  (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:0, 0:0)

 

 

Kanada – Francie  9:0  (4:0, 5:0, 0:0)

Scharfe 3, Welsh 3, Lake 2, Rogers.

 

 

7.února

ČSR – Rakousko  4:0  (0:0, 1:0, 3:0)

Dorasil, O.Kučera, Maleček, Cetkovský.

 

ČSR: Peka – Pušbauer, Dorasil – Tožička, Maleček, Hromádka – Cetkovský,

Švihovec, Kučera.

 

Rakousko: Amenth – Schüssler, Dietrichstein – Kirchberger, Tatzer, Demmer –

Rammer, Nowak, Stattin.

 

 

Švýcarsko – Maďarsko  1:0  (0:0, 0:0, 1:0)

R.Torriani.

 

Kanada – Německo  6:0  (0:0, 3:0, 3:0)

Scharfe 2, Rogers 2, Lake, Welsh.

 

 

8.února

USA – Rakousko  1:0  (1:0, 0:0, 0:0)

Stubbs.

 

Švýcarsko – Itálie  3:0  (1:0, 2:0, 0:0)

R.Torriani 2, H.Cattini.

 

Německo – Francie  4:0  (2:0, 0:0, 2:0)

George, Jaenecke, Lang, Orbanowski.

 

 

Čtvrtfinálová skupina A:

 

1.

USA

2

2

0

0

2:0

4

2.

ČSR

2

1

0

1

4:1

2

3.

Rakousko

2

0

0

2

0:5

0

 

Čtvrtfinálová skupina B:

 

1.

Švýcarsko

2

2

0

0

4:0

4

2.

Maďarsko

2

0

1

1

0:1

1

3.

Itálie

2

0

1

1

0:3

1

 

Čtvrtfinálová skupina C:

 

1.

Kanada

2

2

0

0

15:0

4

2.

Německo

2

1

0

1

  4:6

2

3.

Francie

2

0

0

2

  0:13

0

 

 

Baráž o 4.semifinalistu:

 

9.února

Německo – ČSR  1:0 po prodloužení  (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

George.

 

Německo: Leinweber – Jaenecke, Römer – George, Orbanowski, Kuhn – Lang,

Strobl, von Bethmann-Hollweg.

 

ČSR: Peka – Pušbauer, Dorasil – Tožička, Maleček, Hromádka – Cetkovský,

Švihovec, Kučera.

 

 

Maďarsko soutěž nedohrálo.

 

 

Semifinále:

 

10.února

Kanada – Švýcarsko  2:1 po prodloužení  (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Welsh, Watkins – Müller.

 

USA – Německo  3:0  (1:0, 1:0, 1:0)

Besson 2, Nilon.

 

 

O 3.místo:

 

11.února

Německo – Švýcarsko  2:1 po prodloužení  (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Römer, Lang – H.Cattini.

 

 

Finále:

 

11.února

Kanada – USA  2:1  (0:1, 1:0, 1:0)

Lake, Dewey – Stubbs.

 

Kanada: Woods – Silver, Wilson – Welsh, Watkins, Rogers – Sharfe, Dewey, Lake.

 

USA: Harnedy – Smith, Besson – Bender, McDonnell, Jeremiah – Stubbs, Maley,

Nilon.

 

 

Týmy na 7.-12.místě hrály tzv.skupinu útěchy. Francie a Belgie soutěž nedohrály.

 

 

Celkové pořadí:

1.Kanada, 2.USA, 3.Německo, 4.Švýcarsko, 5.ČSR, 6.Maďarsko, 7.Rakousko,

8.Velká Británie, 9.Itálie, 10.Rumunsko, 11.Francie, 12.Belgie.

 

 

Kanada (Saskatoon Quakers):

Cooney Woods – Tommy Dewar, Elmer Piper, Ron Silver, Harold Wilson – Ab

Rogers, Ray Watkins, Ab Welsh, Bert Sharfe, Jim Dewey, Cliff Lake, Les Bird.

Trenér: Johnny Walker.

 

USA:

Clem Harnedy – Arthur Smith, Edward Keating – Walter Bender, Frank Stubbs,

Fred McDonnell, Bob Jeremiah, Dick Maley, Bob Nilon, Pete Besson. Trenér: Walter

Brown.

 

Německo:

Walter Leinweber, Theo Kaufmann – Erich Römer, Johann von Bethmann-Hollweg,

Gustav Jaenecke – Werner George, Georg Strobl, Alois Kuhn, Werner Korff, Horst

Orbanowski, Roman Kessler, Hans Lang. Trenér: Erich Römer.

 

Švýcarsko:

Emil Eberle, Arnold Hirtz – Albert Geromini, Ernst Hug, Oscar Schmidt, Christian

Badrutt – Ferdinand Cattini, Hans Cattini, Charles Kessler, Peter Müller, Thomas

Pleisch, Conrad Torriani, Richard Torriani. Trenér: Charles Fasel.

 

ČSR:

Jan Peka (5/0), Antonín Houba (0/0) – Jaroslav Pušbauer (5/0), Wolfgang Dorasil

(5/1), Jan Michálek (0/0) – Jiří Tožička (4/1), Josef Maleček (5/1), Karel Hromádka

(5/1), Tomáš Švihovec (5/0), Alois Cetkovský (5/1), Oldřich Kučera (5/1), Zdeněk

Jirotka (2/0). Trenér: Howie Grant.

 

Maďarsko:

István Hircsák, György Kramer-Katay – Halmay, Matyás Farkas, Sándor Miklós,

Béla Haray, András Gergély, Zoltán Jeney, Ferenc Szamósi-Sztoics, László

Blazejovsky. Trenér: John Dewar.

 

Rakousko:

Otto Amenth, Karl Ördögh – Jacques Dietrichstein, Franz Schüssler, Franz Csöngei,

Friedrich Demmer, Oskar Nowak, Karl Rammer, Hans Stertin, Hans Tatzer, Karl

Kirchberger, Reinhold Egger, Kurt Stuchly. Trenér: Hans Weinberger.

 

Velká Británie:

Vic Gardner – Carl Erhardt, Harry Mayes, Jim Borland, Gerry Davey, Neville

Melland, Peter Fair, Keith Thompson, Ted Jackson, Ivor Nesbitt, Frank de Marwicz.

Trenér: John Magwood.

 

Itálie:

Augusto Gerosa, Enrico Calcaterra – Gianmario Baroni, Francesco Roncarelli,

Franco Rossi, Decio Trovati, Tino de Mazzeri, Ignazio Dionisi, Camillo Mussi,

Giampiero Medri, Gianni Scotti, Luigi Venosta, Aldo Marazza, Giuseppe Timpano.

 

Rumunsko:

Mircea Ratiu, Arthur Vogel – Gheorghe Buia, Nicu Polizu, Constantin Cantacuzino,

Alexandru Botez, Paul Anastasiu, Constantin Tico, Iuliu Rabinovici, Lajos Vakar.

 

Francie:

Michel Paccard, Jean Despas – Jacques Lacarriére, André Bossoney, Jean-Pierre

Hagnauer, Marcel Claret, Marcial Courvet, León Quaglia, Albert Hassler, Gérard

Simond, Pierre Savoye, Jacques Bottenheim, Philippe Boyard.

 

Belgie:

René Laloux – Francois Franck, Louis Franck, Louis de Ridder, Jean Barbanson,

Carlos van den Driessche, Pierre van Reysschoot, Willy Kreitz, Georges Pootmans,

Marco Peltzer, Emile Duvivier, Jean de Beukelaer.

 

 

Nejlepší střelci:

 

1.

Richard Torriani

12

2.

Ab Welsh

  5

 

Bert Sharfe

  5

 

Gerry Davey

  5

 

Paul Müller

  5

6.

Ferdinand Cattini

  4

 

Hans Cattini

  4

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář