Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. 5. 2019

Čtvrtfinále:

 

23. května

Rusko – USA  4:3  (2:0, 0:1, 2:2)

1:07 Gusev (Sergačjov, Kučerov), 15:47 Sergačjov (Gusev), 41:31 Kaprizov (Gusev, Sergačjov), 47:02 Grigorenko (Malkin, Dadonov) – 22:22 Skjei (Kane, Gaudreau), 45:53 Hanifin (J.Hughes), 57:10 DeBrincat (Kane, J.Hughes).

Rozhodčí: Gouin (Kan.), Björk – Malmqvist (Švéd.), Ondráček (Čes.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Střely na branku: 43:32. Diváků: 9 085.

 

Rusko: Vasilevskij – Něstěrov, Sergačjov, Orlov, Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov – Dadonov, Malkin, Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin – Kučerov, Anisimov, Gusev – Tělegin, Andronov, Kovalčuk – Barabanov.

 

USA: Schneider – Werenski, Suter, Martinez, Skjei, Q.Hughes, Hanifin, Fox, Wolanin – Kane, White, DeBrincat – Van Riemsdyk, Eichel, Gaudreau – Vatrano, J.Hughes, Kreider – Kunin, Glendenig, Keller.

 

 

Kanada – Švýcarsko  3:2 po prodloužení  (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)

25:45 Stone (Fabbro, Dubois), 59:59 Severson (Stone), 65:07 Stone (Dubois, Theodore) – 18:06 Andrighetto (Diaz, Fiala), 39:57 Hischier (Martschini, Niederreiter).

Rozhodčí: Fraňo (Čes.), Rantala – Sormunen (Fin.), Lhotský (Čes.). Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Střely na branku: 42:24. Diváků: 6 157.

 

Kanada: Murray – Nurse, Severson, Chabot, Stecher, Theodore, Fabbro, Myers – Marchessault, Dubois, Stone – Cirelli, Couturier, Reinhart – McCann, Turris, Jost – Bertuzzi, Henrique, Strome – Joseph.

 

Švýcarsko: Genoni – Josi, Diaz, Genazzi, Loeffel, Frick, Fora, Rod – Niederreiter, Hischier, Fiala – Hofmann, Haas, Angrighetto – Scherwey, Kurashev, Martschini – Praplan, S.Moser, Bertschy – Ambühl.

 

 

Česko – Německo  5:1  (0:0, 1:1, 4:0)

33:41 Kovář, 44:19 Voráček (Simon), 51:41 Kubalík (Kovář, Hronek), 53:08 Palát (Kolář), 59:50 Kovář (Moravčík) – 37:46 Mauer (Tiffels).

Rozhodčí: Öhlund (Švéd.), Tufts (USA) – Goljak (Běl.), Nikolainen (Fin.). Vyloučení: 3:3.  Využití: 0:0. Střely na branku: 34:22. Diváků: 9 085.

 

Česko: Bartošák – Hronek, Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, Sklenička – Voráček, Simon, Frolík – Chytil, Faksa, Jaškin – Gulaš, Kovář, Kubalík – Řepík, T.Zohorna, Palát – H.Zohorna.

 

Německo: Grubauer – Holzer, M.Müller, Seider, Seidenberg, Nowak, J.Müller, Reul – Hager, Ehliz, Draisaitl – Plachta, Eisenschmid, Michaelis – Mauer, Kahun, Tiffels – Noebels, Fauser, Pföderl – Loibl.

 

 

Finsko – Švédsko  5:4 po prodloužení  (1:2, 2:2, 1:0 – 1:0) 

1:00 Mikkola (Pesonen, Manninen), 25:04 Lindbohm (Manninen, Pesonen), 29:08 Hakanpää (Manninen), 58:31 Anttila (Ojamäki, Lehtonen), 61:37 Manninen (Lankinen) – 2:38 Klingberg (Nylander, Wennberg), 16:57 Hörnqvist (Ekman-Larsson, A.Larsson), 20:25 E.Pettersson (Landeskog, Ekman-Larsson), 39:35 Gustafsson (Landeskog, Wennberg).

Rozhodčí: Iverson (Kan.), Gofman – Šišlo (Rus.), Hancock (USA). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 32:18. Diváků: 6 304.

 

Finsko: Lankinen – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen – Anttila, Lammikko, Kiviranta.

 

Švédsko: Lundqvist – Ekman-Larsson, A.Larsson, Ekholm, Klingberg, Gustafsson, M.Pettersson – Nylander, Wennberg, Hörnqvist – Landeskog, Lindholm, E.Pettersson – Eriksson, Lander, A.Kempe – Rasmussen, Krüger, Bratt – Lindblom.

 

 

Semifinále:

 

25. května

Finsko – Rusko  1:0  (0:0, 0:0, 1:0) 

50:18 Anttila (Jokiharju, Kiviranta).

Rozhodčí: Björk (Švéd.), Fraňo (Čes.) – Oliver (USA), Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 29:32. Diváků: 9 085.

 

Finsko: Lankinen – Lehtonen, Ohtamaa, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Koivisto, Hakanpää – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Manninen, Kakko, Pesonen – Kuusela, Savinainen, Sallinen – Kiviranta, Anttila, Lammikko.

 

Rusko: Vasilevskij – Něstěrov, Sergačjov, Orlov, Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov – Dadonov, Malkin, Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin – Kučerov, Anisimov, Gusev – Barabanov, Andronov, Kovalčuk - Tělegin.

 

 

Kanada – Česko  5:1  (1:0, 2:0, 2:1) 

5:18 Stone (Stecher), 20:10 Nurse (Couturier), 25:06 Dubois (Marchessault, Stone), 46:26 Turris (Mantha), 53:00 Chabot (Henrique, Strome) – 53:59 T.Zohorna (Kolář).

Rozhodčí: Tufts (USA), Kaukokari – Sormunen (Fin.), Lazarov (Rus.). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. Střely na branku: 30:41. Diváků: 9 085.

 

Kanada: Murray – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, Fabbro, Theodore, Myers – Dubois, Stone, Marchessault – Couturier, Reinhart, Cirelli – McCann, Turris, Mantha – Henrique, Strome, Joseph – Jost.

 

Česko: Bartošák (26. Francouz) – Hronek, Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, Zámorský – Voráček, Simon, Frolík – Palát, Faksa, Jaškin – Gulaš, Kovář, Kubalík – Řepík, T.Zohorna, Vrána – H.Zohorna.

 

 

O 3. místo:

 

26. května

Rusko – Česko  3:2 po nájezdech  (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0) 

13:00 Grigorenko (Sergačjov), 20:39 Anisimov (Gusev), rozhodující nájezd Kovalčuk – 13:41 Řepík (Sklenička, Rutta), 18:34 Kubalík (Kovář, Gulaš).

Rozhodčí: Gouin (Kan.), Kaukokari (Fin.) – Malmqvist (Švéd.), Oliver (USA). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Střely na branku: 31:50. Diváků: 9 085.

Nájezdy: Vrána – nedal, Kovalčuk – 1:0, Kubalík, Kučerov, Kovář – nedali, Gusev – 2:0, Hronek – nedal.

 

Rusko: Vasilevskij – Orlov, Zajcev, Gavrikov, Sergačjov, Chafizullin, Zadorov, Zub – Dadonov, Malkin, Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin – Kučerov, Anisimov, Gusev – Plotnikov, Andronov, Kovalčuk – Barabanov.

 

Česko: Hrubec – Rutta, Sklenička, Gudas, Kolář, Hronek, Musil, Zámorský – Řepík, T.Zohorna, H.Zohorna – Gulaš, Kovář, Kubalík – Voráček, Simon, Frolík – Palát, Faksa, Jaškin – Vrána.

 

 

Finále:

 

26. května

Finsko – Kanada  3:1  (0:1, 1:0, 2:0) 

22:35 Anttila (Manninen, Ojamäki), 42:35 Anttila (Savinainen), 55:54 Pesonen (Tyrväinen, Hakanpää) – 10:02 Theodore (Mantha, McCann).

Rozhodčí: Björk (Švéd.), Tufts (USA) – Lazarev (Rus.), Lhotský (Čes.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 22:44. Diváků: 9 085.

 

Finsko: Lankinen – Lehtonen, Ohtamaa, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Koivisto, Hakanpää – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Manninen, Kakko, Pesonen – Kuusela, Savinainen, Sallinen – Kiviranta, Anttila, Lammikko.

 

Kanada: Murray – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, Fabbro, Theodore, Myers – Dubois, Stone, Marchessault – Couturier, Reinhart, Cirelli – McCann, Turris, Mantha – Henrique, Strome, Joseph - Jost.

 

 

Celkové pořadí:

1. Finsko, 2. Kanada, 3. Rusko, 4. Česko, 5. Švédsko, 6. Německo, 7. USA, 8. Švýcarsko, 9. Slovensko, 10. Lotyšsko, 11. Dánsko, 12. Norsko, 13. Velká Británie, 14. Itálie, 15. Francie, 16. Rakousko.

 

 

Finsko:

Kevin Lankinen, Veini Vehviläinen, Jussi Olkinuora – Mikko Lehtonen, Oliwer Kaski, Henri Jokiharju, Petteri Lindbohm, Miika Koivisto, Atte Ohtamaa, Jani Hakanpää, Niko Mikkola – Marko Anttila, Arttu Ilomäki, Veli-Matti Savinainen, Niko Ojamäki, Juhani Tyrväinen, Kaapo Kakko, Toni Rajala, Eetu Luostarinen, Joel Kiviranta, Sakari Manninen, Kristian Kuusela, Jere Sallinen, Harri Pesonen, Juho Lammikko. Trenéři: Jukka Jalonen, Kari Lehtonen, Mikko Manner, Antti Pennanen.

 

Kanada:

Mackenzie Blackwood, Matt Murray, Carter Hart – Dante Fabbro, Philippe Myers, Darnell Nurse, Shea Theodore, Damon Severson, Troy Stecher, Brandon Montour, Thomas Chabot – Sean Couturier, Tyson Jost, Adam Henrique, Jared McCann, Dylan Strome, Pierre-Luc Dubois, Kyle Turris, Mathieu Joseph, Sam Reinhart, Anthony Mantha, Tyler Bertuzzi, Mark Stone, Anthony Cirelli, Jonathan Marchessault. Trenéři: Alain Vigneault, Kirk Muller, Lindy Ruff.

 

Rusko:

Ilja Sorokin, Alexander Georgijev, Andrej Vasilevskij – Arťom Zub, Dinar Chafizullin, Vladislav Gavrikov, Dmitrij Orlov, Nikita Zajcev, Nikita Zadorov, Nikita Něstěrov, Michail Sergačjov – Ivan Tělegin, Alexander Ovečkin, Jevgenij Malkin, Sergej Andronov, Arťom Anisimov, Sergej Plotnikov, Michail Grigorenko, Jevgenij Dadonov, Ilja Kovalčuk, Kirill Kaprizov, Nikita Kučerov, Jevgenij Kuzněcov, Alexander Barabanov, Nikita Gusev. Trenéři: Ilja Vorobjov, Jurijs Zdanovs, Anvar Gaťjatulin, Alexej Kudašov, Alexej Žamnov.

                                                                           

Česko:

Šimon Hrubec, Patrik Bartošák, Pavel Francouz – Radko Gudas, David Musil, David Sklenička, Michal Moravčík, Filip Hronek, Petr Zámorský, Jan Kolář, Jan Rutta – Dominik Simon, Jakub Vrána, Ondřej Palát, Hynek Zohorna, Dmitrij Jaškin, Michal Řepík, Jan Kovář, Michael Frolík, Filip Chytil, Milan Gulaš, Tomáš Zohorna, Dominik Kubalík, Jakub Voráček, Radek Faksa. Trenéři: Miloš Říha, Karel Mlejnek, Zdeněk Orct, Robert Reichel

 

Švédsko:

Jhonas Enroth, Jacob Markström, Henrik Lundqvist – John Klingberg, Adam Larsson, Robert Hägg, Mattias Ekholm, Marcus Pettersson, Oliver Ekman-Larsson, Philip Holm, Erik Gustafsson – Adrian Kempe, Alexander Wennberg, Marcus Krüger, Loui Eriksson, Elias Lindholm, Mario Kempe, Oskar Lindblom, Elias Pettersson, Anton Lander, Jesper Bratt, Dennis Rasmussen, Patric Hörnqvist, William Nylander, Gabriel Landeskog. Trenéři: Rikard Grönborg, Johan Garpenlöv, Peter Popovic.

 

Německo:

Philipp Grubauer, Niklas Treutle, Mathias Niederberger – Denis Reul, Korbinian Holzer, Marco Nowak, Benedikt Schopper, Moritz Seider, Yannic Seidenberg, Jonas Müller, Moritz Müller – Stefan Loibl, Matthias Plachta, Frank Mauer, Leon Draisaitl, Yasin Ehliz, Gerrit Fauser, Patrick Hager, Lean Bergmann, Markus Eisenschmid, Marc Michaelis, Dominik Kahun, Leonhard Pföderl, Marcel Noebls, Frederik Tiffels. Trenéři: Toni Söderholm, Patrick Dallaire, Cory Murphy, Steven Reinprecht, Tobias Abstreiter.

 

USA:

Cayden Primeau, Thatcher Demko, Cory Schneider – Zach Werenski, Adam Fox, Ryan Suter, Alec Martinez, Quinn Hughes, Noah Hanifin, Brady Skjei, Christian Wolanin – Jack Hughes, Jack Eichel, Derek Ryan, Luke Kunin, Alex DeBrincat, Johnny Gaudreau, Chris Kreider, Clayton Keller, Dylan Larkin, James Van Riemsdyk, Colin White, Luke Glendening, Frank Vatrano, Patrick Kane. Trenéři: Jeff Blashill, Dan Bylsma, John Hynes.

 

Švýcarsko:

Reto Berra, Robert Mayer, Leonardo Genoni – Yannick Weber, Raphael Diaz, Lukas Frick, Michael Fora, Romain Loeffel, Joel Genazzi, Janis Moser, Roman Josi – Vincent Praplan, Andres Ambühl, Nico Hischier, Gregory Hofmann, Kevin Fiala, Nino Niederreiter, Philipp Kurashev, Noah Rod, Tristan Scherwey, Christoph Bertschy, Simon Moser, Sven Andrighetto, Gaetan Haas, Lino Martschini. Trenéři: Patrick Fischer, Peter Mettler, Christian Wohlwend, Tommy Albelin.

 

Slovensko:

Marek Čiliak, Denis Godla, Patrik Rybár – Andrej Sekera, Martin Feherváry, Martin Marinčin, Patrik Koch, Michal Čajkovský, Marek Ďaloga, Erik Černák, Christián Jaroš – Dávid Bondra, Michal Krištof, Richard Pánik, Róbert Lantoši, Dávid Buc, Matúš Sukeľ, Adam Liška, Tomáš Zigo, Ladislav Nagy, Marián Studenič, Mário Lunter, Marko Daňo, Libor Hudáček, Tomáš Tatar. Trenéři: Craig Ramsay, Michal Handzuš, Ján Lašák, Róbert Petrovický, Andrej Podkonický.

 

Lotyšsko:

Elvis Merzlikins, Gustavs Grigals, Kristers Gudlevskis – Kristaps Sotnieks, Uvis Balinskis, Oskars Cibulskis, Ralfs Freibergs, Arturs Kulda, Guntis Galvinš, Janis Jaks, Kristaps Zile – Lauris Darzinš, Rihards Marenis, Rihards Bukarts, Martins Dzierkals, Rodrigo Abols, Rudolfs Balcers, Teodors Blugers, Emils Gegeris, Miks Indrašis, Roberts Bukarts, Gints Meija, Ronalds Keninš, Oskars Batna, Maris Bičevskis. Trenéři: Bob Hartley, Jacques Cloutier, Artis Abols, Edgars Masalskis.

 

Dánsko:

Patrick Galbraith, Simon Nielsen, Sebastian Dahm – Phillip Bruggisser, Stefan Lassen, Matias Lassen, Markus Lauridsen, Oliver Lauridsen, Jesper Jensen Aabo, Oliver Larsen, Nicholas Jensen – Frederik Storm, Nicklas Jensen, Lars Eller, Morten Madsen, Julian Jakobsen, Morten Poulsen, Jesper Jensen, Mathias Bau, Patrick Russell, Nicolai Meyer, Mathias From, Mikkel Boedker, Peter Regin, Nick Olesen. Trenéři: Heinz Ehlers, Jens Nielsen, John Fust, Rickard Franzén

 

Norsko:

Jonas Arntzen, Henrik Haukeland, Henrik Holm – Johannes Johannesen, Erlend Lesund, Jonas Holos, Mattias Nörstebö, Stefan Espeland, Christian Bull, Alexander Bonsaksen, Christian Kaasastul – Mathias Trettenes, Sondre Olden, Tommy Kristiansen, Tobias Lindström, Martin Roymark, Kristian Forsberg, Andreas Martinsen, Niklas Roest, Patrick Thoresen, Mathis Olimb, Mats Rosseli Olsen, Alexander Reichenberg, Michael Haga, Thomas Valkvae Olsen. Trenéři: Petter Thoresen, Sjur Nilsen, Per-Erik Alcén.

 

Velká Británie:

Jackson Whistle, Thomas Murdy, Ben Bowns – Dallas Erhardt, Stephen Lee, David Phillips, Mark Richardson, Paul Swindlehurst, Evan Mosey, Ben O´Connor, Tim Billingsley – Ben Davies, Robert Lachowicz, Matthew Myers, Brett Perlini, Robert Farmer, Joseph Lewis, Liam Kirk, Colin Shields, Jonathan Phillips, Mike Hammond, Luke Ferrara, Oliver Betteridge, Robert Dowd, Ben Lake. Trenéři: Peter Russell, Adam Keefe, Corey Neilson.

                                   

Itálie:

Andreas Bernard, Marco De Filippo Roia, Gianluca Vallini – Alex Trivellato, Sean McMonagle, Jan Pavlu, Armin Hofer, Ivan Tauferer, Stefano Marchetti, Armin Helfer, Luca Zanatta – Markus Gander, Marco Insam, Peter Hochkofler, Giovanni Morini, Raphael Andergassen, Diego Kostner, Simon Kostner, Ivan DeLuca, Joachim Ramoser, Alex Lambacher, Anthony Bardaro, Tommaso Traversa, Marco Rosa, Angelo Miceli. Trenéři: Clayton Beddoes, Robbie Tallas, Riku-Petteri Lehtonen, Giorgio De Bettin

 

Francie:

Henri Corentin Buysse, Sebastian Ylonen, Florian Hardy – Jonathan Janil, Antonin Manavian, Hugo Gallet, Pierre Crinon, Olivier Dame-Malka, Florian Chakiachvili, Thomas Thiry, Kevin Hecquefeuille – Damien Fleury, Valentin Claireaux, Peter Valier, Eliot Berthon, Guillaume Leclerc, Nicolas Ritz, Cedric Di Dio Balsamo, Alexandre Texier, Anthony Guttig, Jordann Perret, Sacha Treille, Anthony Rech, Charles Bertrand, Tim Bozon. Trenéři: Philippe Bozon, René Matte, Yorick Treille.   

                                                                                                                                                                                                           

Rakousko:

Bernhard Starkbaum, David Kickert, Lukas Herzog – Patrick Peter, Steven Strong, Martin Schumnig, Raphael Wolf, Markus Schlacher, Alexander Pallestrang, Dominique Heinrich, Clemens Unterweger – Peter Schneider, Thomas Raffl, Alexander Rauchenwald, Michael Raffl, Patrick Obrist, Dominic Zwerger, Manuel Ganahl, Lukas Haudum, Fabio Hofer, Thomas Hundertpfund, Konstantin Komarek, Raphael Herburger, Alexander Cijan, Benjamin Baumgartner. Trenéři: Roger Bader, Reinhard Divis, Alexander Mellitzer, Markus Peintner

 

                                              

Kanadské bodování:

 

  1.

William Nylander

18

(5+13)

  2.

Nikita Kučerov

16

(6 +10)

  3.

Nikita Gusev

16

(4+12)

 

Jakub Voráček

16

(4+12)

  5.

Mark Stone

14

  (8+6)

  6. 

Anthony Mantha

14

  (7+7)

  7.

Michael Frolík

14

  (7+7)

  8.

Dominik Kubalík

12

  (6+6)

  9.

Dominik Simon

12

  (4+8)

10.

Patrik Kane

12

(2+10)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodování českých hráčů:

 

33

Pavel Francouz

  3

155

  2

0,77

95,65

30

Šimon Hrubec

  2

130

  4

1,85

92,59

32

Patrik Bartošák

  6

325

15 

2,77

90,63

 

93

Jakub Voráček

10

4

12

16

10

  2

67

Michael Frolík

10

7

  7

14

  8

  2

81

Dominik Kubalík

10

6

  6

12

10

  0

12

Dominik Simon

10

4

  8

12

10

  2

17

Filip Hronek

10

3

  8

11

  3

22

43

Jan Kovář

10

5

  5

10

11

  6

26

Michal Řepík

10

4

  3

  7

  6

  2

29

Jan Kolář

10

1

  5

  6

11

  4

13

Jakub Vrána

  9

4

  1

  5

  4

  0

23

Dmitrij Jaškin

10

2

  2

  4

  2

14

94

Radek Faksa

  7

1

  3

  4

 -1

  2

  3

Radko Gudas

10

1

  3

  4

10

  8

77

Milan Gulaš

  6

1

  2

  3

  2

  0

44

Jan Rutta

10

1

  2

  3

  8

  4

72

Filip Chytil

  5

1

  1

  2

  4

  2

18

Ondřej Palát

10

1

  1

  2

  1

  6

11

Michal Moravčík

  8

0

  2

  2

  7

  8

79

Tomáš Zohorna

  9

1

  0

  1

  0

10

24

Petr Zámorský

  5

0

  1

  1

  0

  2

  9

David Sklenička

  9

0

  1

  1

  6

  2

  6

David Musil

10

0

  1

  1

  3

  2

20

Hynek Zohorna

  8

0

  0

  0

  1

  0